- Rozpis soutěží
Události roku 2019
- Soutěž - Škodějov
Zúčastnili jsme se posledního kola okresního poháru ve Škodějově.
V předchozím roce se nám tuto soutěž podařilo vyhrát a letos jsme si přáli podobně povedený závěr sezóny.

Útok byl solidně rozeběhnutý, jen mašina nám netlačila jako dřív a čas se nám tak zastavil "až" na 21,05, což stačilo na nepopulární 4. místo.

V celkovém pořadí okresního poháru jsme letos zaznamenali nejhorší výsledek za posledních 5 let a po dvou čtvrtých, prvním a druhém místě jsme obsadili až 8. příčku.
- Soutěž - Roprachtice
Zúčastnili jsme se 6. kola Poháru OSH Semily v Roprachticích.

Po dvou kolech, ve kterých jsme nezískali ani jeden bod do pořadí okresního poháru, jsme do Roprachtic přijeli zabojovat opět o přední místa.

Týmy, které startovali před námi předváděli skvělé výkony a časy do 27 vteřin. Laťka pro dobré umístění tak byla opravdu vysoko.
Při našem útoku hned na startu podklouzl béčkař, a při brzdění před základnou se smekl pravý proudař, který tak k základně dojel po zadku :).
I přes nepovedený start se podařilo na základně vše celkem rychle zapojit a útok tak nebyl vůbec špatně rozeběhnutý. Na pravém terči se podařilo nastříkat v krásném čase 24,45, což by stačilo i na vedoucí Bozkov. Na druhém terči byl ale průstřik a výsledný čas 29,63 stačil jen na 7. místo.

- Soutěž - Křečovice
Zúčastnili jsme se soutěže v Křečovicích. Letošní soutěž byla 1. ročníkem memoriálu Vladimíra Kubáta.
Soutěž se skládala ze dvou kol, v prvním se běžel útok se sáním a ve druhém s náběrem, časy z obou kol se sčítaly.

V prvním kole jsme dokončili útok v čase 33,84 a ve druhém 31,35, v součtu jsme tak měli čas 65,19 a s tím jsme obsadili 3. místo za prvním Košovem a druhými domácími Křečovicemi.
- Noční Soutež - Nedaříž
Zúčastnili jsme se noční soutěže v Nedaříži, kde se soutěží v kategoriích upravených a neupravených strojů.
V loni jsme si na této soutěží půjčili úzké hadice od Bukoviny a podařilo se nám vyhrát kategorii upravených. Letos jsme se tak chtěli pokusit o něco podobného.

Útok byl dobře rozeběhnutý, jen proudaři měli velké problémy zapojit po tmě za běhu proudnici. Oběma se to ale včas podařilo a vznikl z toho krásný výsledný čas 17,04 (PP 16,96), který pro nás znamenal výrazné vylepšení rekordu o více než vteřinu a půl a také pěkné druhé místo na této soutěži.

Velké díky patří stejně jako vloni Bukovině, která nám opět zapůjčila úzké hadice.
- Zábava - Tampelband
V sobotu 3. srpna jsme pořádali letní rockovou zábavu, na které zahrála skupina TampelBand.
Letos se zábava poprvé konala na novém letním parketu, který tak prošel zatěžkávací zkouškou.
Oproti předchozím letům bylo chladnější počasí a hned z kraje zábavy navíc přišla přeháňka. Ani to však hosty neodradilo a celá akce se tak vydařila.

Děkujeme kapele i všem co se přišli pobavit a zatancovat za vytvoření skvělé atmosféry a těšíme se na vás zase za rok :)
- Soutěž - Želechy
Zúčastnili jsme se 5. kola okresního poháru v Želechách.
Útok se nám povedl pěkně rozeběhnout, ale bohužel nás zradilo vybavení. Během nástřiku praskla hadice na pravém proudu a útok jsme tak nedokončili. Z posledních dvou pohárových soutěží jsme si připsali 0 bodů a výrazně jsme se tak propadli v průběžném pořadí a to až na 8. místo, což je pro nás nejhorší průběžné pořadí od roku 2014.
- Soutěž - Turnov (Okres)
Zúčastnili jsme se okresního kola postupové soutěže v požárním sportu, které se tradičně konalo na atletickém stadionu Ludvíka Daňka v Turnově.
Na okresním kole se soutěží ve třech disciplínách - štafeta 4x 100m, požární útok a 100m překážek. Náš tým trénuje pouze požární útok, běh přes překážky jsme si vyzkoušeli po roce poprvé až den před soutěží. To bylo znát i na výsledcích.

První disciplínou byla štafeta na 4x 100m, do této disciplíny jsme sestavili 2 čtveřice, první zaběhla čas 74,88 a druhá 81,91. Do hodnocení týmů se počítal čas lepší štafety a tento čas stačil na 6. místo.
Po śtafetách následovali požární útoky, na této disciplíně jsme věřili v dobrý výsledek, který by nás mohl v celkovém pořadí posunout nahoru. První útok byl pěkně rozeběhnutý, ale silně nám prášily proudnice a to způsobilo dlouhý nástřik a výsledný čas 30,71. Tento čas nás po prvních pokusech řadil na 3. místo za Bozkov a Bukovinu u Čisté.
Ve druhém pokusu jsme doufali ve zlepšení, předek byl dobře rozeběhnutý, ale kvůli velkému zdržení na koši šla pozdě voda. Nástřik byl sice mnohem rychlejší než v prvním kole, ale ve výsledku to stačilo na velice podobný čas 30,92 a ke zlepšení tak nedošlo. Nikdo nás ale ve druhém kole nepřekonal a tak jsme zůstali v útoku na pěkném 3. místě.
Poslední disciplínou byl běh na 100m překážek - ten může běžet až 8 členů týmu ve dvou pokusech a počítají se lepší pokusy 6 členů. Tato disciplína je tradičně naší nejslabší. V součtu jsme měli čas 141,77, který nás v této disciplíně zařadil na 6. místo.

V celkovém součtu jsme nasbírali 15 trestných bodů (6+3+6) a to nás zařadilo na solidní 5. místo. Letos se navíc vyhlašovali první 3 týmy v každé disciplíně a tak jsme si díky 3. místu v útoku odvezli i pohár.
- Soutěž - Želechy (okrsek)
Zúčastnili jsme se okrskové soutěže v Želechách. Letos se poprvé soutěžilo pouze v požárním útoku (100m překážek bylo zrušeno).
Naše družstvo mužů zaběhlo v prvním kole solidní výkon, při kterém však dost prášili proudnice a byl tak delší nástřik. S časem 25,75 jsme se po prvním kole zařadili na 2. místo o 2 vteřiny za vedoucí domácí Želechy. Druhé kolo jsme skvěle rozeběhli a navíc jsme měli i čisté proudy a tak se dalo lépe mířit na terče. Díky tomu byl nástřik velmi rychlý a výsledný čas se zastavil na hodnotě 21,06s (20,97 LP). Tento čas pro nás znamená nový rekord na nástřikové terče, původní rekord z Košťálova 2018 jsme vylepšili od 12 setin.
S tímto skvělým výkonem jsme okrskovou soutěž vyhráli před druhými Želechami a třetí Ploužnicí. Zároveň jsme se kvalifikovali na okresní kolo postupové soutěže v požárním sportu do Turnova.

- Soutež - Bozkov
Zúčastnili jsme se 2. kola okresního poháru v Bozkově.
Na Bozkovské trati se nám v posledních letech dařilo a 4x v řadě jsme zde skončili na medailové příčce. Letos se této soutěže zúčastnilo mnoho týmů z Podkozákovské Ligy a byla tu tak silná konkurence.
Útok byl dopředu skvěle rozeběhnutý, jen na koši a spoji bylo menší zpoždění. Bohužel nám nejela mašina, jak by měla a nešlo tak ubrat při nástřiku do terčů. Kvůli tomu nám prášili proudnice, nebylo vidět na terče a to způsobilo velký průstřik na pravém terči. Výsledný čas 29 vteřin nám v tak silné konkurenci stačil jen na 12. místo a tím i velkou bodovou ztrátu.
- Soutěž - Tuhaň
Zúčastnili jsme se prvního kola Poháru OSH Semily v Tuhani.
Během této soutěže foukal vítr, který znesnadňoval nástřik do terčů. Dlouhý nástřik na terčích se podepsal na výsledcích mnoha týmů, bohužel i našeho. Na levém terči byl pěkný čas 28,60s, na pravém však byl pětivteřinový průstřik a obsadili jsme tak smolné 4. místo s časem 33,20s.
- Výroční valná hromada
V sobotu 19. ledna jsme pořádali výroční valnou hromadu.
Za přítomnosti hostů z města a okolních sborů jsme odprezentovali a zhodnotili činnost našeho sboru v předchozím roce.

Po prezentaci a volné debatě následovala večeře, ke které náš hlavní kuchař Dan F. připravil výtečný guláš.